Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Какво стана вчера в българската църква Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
myhata II (6266)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
stimi (4915)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
7george (3967)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
danielle (2594)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
Вода (2380)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
fluid (2183)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Какво стана вчера в българската църква Vote_lcapКакво стана вчера в българската църква Voting_barКакво стана вчера в българската църква Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Какво стана вчера в българската църква

+2
danielle
Вода
6 posters

Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Какво стана вчера в българската църква

Писане by Вода Пон 16 Ное 2009, 18:32

Искам да ви кажа, че вече са събрани 100 000$ за закупуването на църквата. Това беше хубавата новина. Лошата е, че остават да се съберат още толкова до края на годината.
Стана ми много тъжно вчера, като видях как шепа хора се опитват с всички средства да съберат тези пари и огромния им труд и усилия до момента, които са положили.
На тези хора никой нищо не им плаща, а те се опитват да направят нещо почти невъзможно, което да остане за бъдещето, за нас, за децата ни, за внуците ни и за всички българи, които някога ще живеят в Монреал. Аз още миналата година изчислих, че да се съберат тези пари е достатъчно всяко семейство да отдели 100$. Най-странното е, че хора с възможности не се интересуват, други пък разказват как някога си църковното настоятелство присвоило някакви пари и затова нямало да дадат нищо. Това е смешно, защото който се интересува ще разбере какви са сметките, как може да се тегли от тях и как се конторлират и че тези пари могат да отидат само за закупуване църквата. Факта, че има събрани 100 000$ говори сам за себе си.
Искам да ви кажа, че тези хора измислят всемъзможни начини, защото остават буквало броени дни да се реши сътбата на българската църква в Монреал. Правят благотворителни базари, благотворителни коктейли, всички работят на доброволни начала, отделят от времето си за почивка за да можем утре да кажем, че най-накрая българите се обединиха за да направят нещо хубаво за всички, живеещи тук. Имало е велики хора в България, които със собствени средства са строили църкви, училища, университети, това благородство изчезва, изпарява се през комунизма, но не защото хората не искат да даряват, а защото нямат с какво да го направят, всичко е приесвоено и откраднато, за да сме равни.
Странното е, че хора на социална помощ отделят по 10-20$ и отиват с градски транспот до църквата, за да ги дарят. Странното е, че руснаци, сърби, арменци, гърци имат своите храмове и места където могат да се съберат.
Няма да пиша повече, за да не ви изморявам да четете, но искам да ви кажа само, че има всички възможни начини да изпратите пари: банкови сметки, пейпал, дарения в църквата, за всеки долар ще получите разписка, а в края на годината и документ за данъчните декларации.
Искам и от свое собствено име като българка и православна християнка да ви помоля и призова да дадете по нещо, за да събрем тази сума. Какво стана вчера в българската църква 969512
Всичко, което ви интересува можете да намерите в сайта на църквата: http://www.stivanrilski.org/
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by danielle Пон 16 Ное 2009, 19:52

Вода, пожелавам късмет на тази ваша инициатива. Погледнато 1000 семейства са като че ли игла в купа сено. Надявам се да ги намерите и да дарят тези $100, за да можете наистина да посрещнете Коледа в своя обител!
Пишете по форумите за тази благородна кампания. Аз вече го сторих - дано откликнат повече "монтреалци"!!! Успех Какво стана вчера в българската църква Icon_cheers
danielle
danielle
Писачко
Писачко

Female
Capricorn Goat
Брой мнения : 2594
Рождена дата : 01.01.1968
Възраст : 56
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by bozman Пон 16 Ное 2009, 20:28

Е, не искам да противореча на инициативата за купуване на църква, но моето мнение е, че тези които искат да имат тази църква, просто са се набутали в спекула. Не знам какви са цените на парцелите в "обитаемите части" но външното ми (и погрешно мнение можи би мнение е) че с тези пари могат да се построят поне две църкви. Не вярвам строителството в Канада да е по скъпоструващо от строителството в Испания в драстични разлики. Отделете по 240 долара надници за 80х3 за мен и двама помощници и боцмана ще ви вдигне църквата за половината пари т.е. 100 000 долара за една година и ще останат за бира и комка :). Може да се вземе готов план от вече построена някъде църква или подобно помещение със свободна централна част, останалите са подробности. Тук правя гараж за две коли за 7 000 евро - тотална сума - надници + материали. Ако има такова желание може да направя някакви калулации - върху подадени цени на тухли, цимент, скеле, теракота и т.н. Не знам как ви се вижда тази идея, аз само знам защо му е дебел врата на вълка - защото сам си върши работата.
Поздрави.

bozman
Почти не пише
Почти не пише

Male
Virgo Horse
Брой мнения : 27
Рождена дата : 14.09.1954
Възраст : 69
Местожителство : Robledo de Chavela, Madrid
Дата на регистрация : 15.11.2009

https://sites.google.com/site/runiyistoriabozman/home

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by Вода Пон 16 Ное 2009, 21:44

Здрасти, Боцман! Ние снощи се чухме по телефона Какво стана вчера в българската църква 177455 . Сега ще ти обясня защо е такава сумата. Първо 200 000$, които ни трябват са 50% от сумата (да не те излъжа, може да са и по-малко от 50%). Това е една много голяма сграна с допълнителни постройки, с апартаменти, самата сграда на църквата е на 3 етажа, с много зали за даване под наем, организиране на българско училище, билиотека, както и изплащане и самоиздържане от даване под наем на жилищата. Искаме също така църквата да функционира и през седмицата, да се плаща на секретар/ка, която ще може да дава информация по телефона и евентуално да обслужва библиотеката. В самия Монреал местата са доста скъпи и такова място би струвало 150-200 000$. Аз лично мисля, че църквата не е скъпа. Тук е много сложно да се вземе разрешително за строеж на сграда с подобно предназначение. Дори и най-обикновен магазин не можеш да си построиш току - така. Не може да е навсякъде, зависи дали е хранителни стоки или магазин за дрехи или за обувки. Ако си купиш зъболекарски кабинет и искаш да го направиш на закусвалня е ужасно трудно. Да не ти обяснявам. Тук с много неща е така. За някои неща е много лесно, а за други е ужас и си губи смисъла от сложности.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by ninka83 Пон 16 Ное 2009, 22:52

Woda
towa za koeto pishesh nawsiakude e slojno.
Neznaia za tazi curkva v Montreal i voubshte nishto za tozi proekt.

Edno neshto - bg narod kato cialo si e bezbojen, sega zashto tova e taka - drug vupros.
I vse pak dano se nameriat bulgari da pomognat, ako shte i da ne stupiat v curkvata...

POdkrepiam vi i vi jelaia uspeh!

ninka83
Пописва
Пописва

Female
Брой мнения : 202
Дата на регистрация : 14.02.2009

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by bozman Вто 17 Ное 2009, 00:45

Бях свидетел как се започна една църква на Ул "Бъкстон" в София. Едва с една пета от капитала нужен за завършването й. Българина обаче е особено "животно". Пари за нещо, което не се вижда от пръв поглед не дава. И никога няма да даде. Това си е народопсихология. Когато обаче се видя, че действително се строи църква, за една година стана църква - бонбон. Само от дарения.Тези неща които ги пишеш за преустройствата на кабинен в закусвалня са ми ясни, в Испания само това правех доскоро. Защото се накачулват едно върху друго санитарни изсквания, вода и канал, противопожарни изисквания, вентилация, шумоизолация, отопление и т.н. При църква такива неща НЯМА. Само пожарникарите искат двойни крила на входа + едно резервно - това е. За църква не е нужна никаква инфраструктура - тя може да се построи и на голо поле. А там по вашия край като гледам - полета дал Бог.
Това което искате да купите, не е църква, както го описваш. Това е търговски комплекс, който има И църква. Ами потърси инвеститори с пари, които да имат интерес да вкарат пари за да печелят и те. Кой е ненормалник да дава пари с които други ще се облажат в бъдеще, та и секретарка да си клати краката на тяхна сметка. Аз не познавам такива българи :).
Ами попството на Максим няма ли да изръси нещо от широките ръкави на расото си ? Питали ли сте ги ? Вярно, че там са умници все и ще се запекнат за външния "неортодоксален вид" на църквата, ама откакто баба Борко взе за разчиства старите чингизки структури, може да йм са се свили задниците от страх и да опитат да се модернизират и те. Ами поискайте и от руската православна църква помощ - те поне не си знаят парите. Кръщавате я българо-руска православна църква и . . . градът заспива сладък сън. Хайде стига толкова глупости от мен.
Църквата на баба Ванга се построи с половината от парите които имате. А миналата година видях, че се зачева отстрани и нещо като спални или манастир.
Какво се иска от вас - ами абсолютно малко. Намирате едно "лечебно място" потвърдено като такова от многобройни рибари ( българи) и ловци (бракониери-също българи). Има и такива , с пръчки, веднага ще намерят "свежо магнитно излъчване". Правите едно малко параклисче за 100 долара и поставяте основите на една църква, която да се строи с дарения. Който има желание може направо да купува тухлите - да е сигурен, че внася реален дял. Ако за пет години не се построи църква от нулата, ще си сменя името и ще се прекръстя на Хасан. Това е българина - трябва му само един истински, безкористен, честен, смел и откровен тласък. Нататък е помел света.
Поздрави.

bozman
Почти не пише
Почти не пише

Male
Virgo Horse
Брой мнения : 27
Рождена дата : 14.09.1954
Възраст : 69
Местожителство : Robledo de Chavela, Madrid
Дата на регистрация : 15.11.2009

https://sites.google.com/site/runiyistoriabozman/home

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by Вода Вто 17 Ное 2009, 11:57

Тук полета много, но проблемът е, че трябва да има градски транспорт до църквата, за да могат да се ползват библиотеката, училището, както да се дава подслон и на бедни, да се правят безплатни благотворителни обеди. Тези хора обикновено нямат коли. Максим отказва да дава пари, въпреки, че след закупуването на сградата тя става собственост на българската патриаршия (доколкото знам). Преди няколко години е имало един българин, който е искал да купи сграда, но тя след смъртта му да остане на децата му, а не на патриаршията. Ама не се знае дали тези деца няма да решат да я продадат или да я превърнат в нещо друго. Тази сграда трябва да е точно такава, за да може да служи и като български център. Представяш ли си, тук в Монреал живеят около 8000 българи и има 2 български вестника, 2 културни центъра, но без сграда, а само на документ, които са частни фирми и са подпомагани от държавата. От тях хората нищо не виждат, освен по някое събиране, на което трябва да се плаща вход и по някой български изпълнител, от което печели съответното дружество (разбирай частната фирма на някого). Тази сграда, която се стреми да купи църковното дружество заедно с дядо поп ще може да изпълнява всички тези функции и едновременно да се самоизплаща и да си покрива разходите. Финансово ще бъде управлявана от църковното настоятелство и дядо поп. За строеж от 0-та има и друг проблем. Тук, когато става въпрос за такъв тип сграда не може да я строи всеки, трябва да има лицензиран водопроводчик, електриджия и т.н., които вземат ужасно много пари (между 40 и 60$ на час). Правени са сметки и излиза ужасно скъпо.
Не може изобщо да се прави сравнение с България. Местата, които могат да се закупят за подобен тип сграда са много далече. Та както и да е. По този въпрос се мисли от няколко години и на мен лично това ми изглежда много добро решение и по 100$ на семеиство не е чак толкова страшно. Остава само тези семейства да прочетат тук или там, да се заинтересуват и да дадат тези пари. Какво стана вчера в българската църква 177455
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by bozman Вто 17 Ное 2009, 15:51

Тук полета много, но проблемът е, че трябва да има градски транспорт до църквата, за да могат да се ползват библиотеката, училището, както да се дава подслон и на бедни, да се правят безплатни благотворителни обеди. Тези хора обикновено нямат коли.
--- И до църквата на баба Ванга няма градски транспорт, ама е по-посещавана и от Ал. Невски в София.


Максим отказва да дава пари, въпреки, че след закупуването на сградата тя става собственост на българската патриаршия (доколкото знам).
--- Е, няма как да стане собственост на БПЦ, след като не е купена от нея. Може да е собственост на Монтреалската Православна Общност (МПО), но на БПЦ – изключено.


Преди няколко години е имало един българин, който е искал да купи сграда, но тя след смъртта му да остане на децата му, а не на патриаршията. Ама не се знае дали тези деца няма да решат да я продадат или да я превърнат в нещо друго.
--- Ако е искал – да е купил. По-скоро СЕ Е КАНИЛ да купува. Има 100 начина тя да остане и собственост на децата му и за обществено ползване. Само в Мадрид знам 2 такива сгради – финансирани частно и ползвани публично. Нарекъл съм ги „хранилки за емигранти”.


Тази сграда трябва да е точно такава, за да може да служи и като български център.
--- Лошо е такова диференциране – Български център. Ако не е един Истински Център за хуманитарна помощ, то тя не може да бъде и „български център” очевидно.


Представяш ли си, тук в Монреал живеят около 8000 българи и има 2 български вестника, 2 културни центъра, но без сграда, а само на документ, които са частни фирми и са подпомагани от държавата. От тях хората нищо не виждат, освен по някое събиране, на което трябва да се плаща вход и по някой български изпълнител, от което печели съответното дружество (разбирай частната фирма на някого).
--- Именно поради това първохристиянството отрича „църквата” като средище за религия и за това са нарочени народните събори.


Тази сграда, която се стреми да купи църковното дружество заедно с дядо поп ще може да изпълнява всички тези функции и едновременно да се самоизплаща и да си покрива разходите.
--- „Дяда поп” трябва да бъде елиминиран от църквата. Ако иска да служи, БПЦ трябва да плаща и на дружеството и на попа. Не плаща ли БПЦ – няма „дяда поп”. Българската библия и песнопения могат да се четат от всички – неграмотни няма вече.


Финансово ще бъде управлявана от църковното настоятелство и дядо поп.
--- „Дядо поп” – вън. Кьор софра за кибиците не се полага. Поканете Кемпински за проповедник и ще спретне църквата за нула време. :).


За строеж от 0-та има и друг проблем. Тук, когато става въпрос за такъв тип сграда не може да я строи всеки, трябва да има лицензиран водопроводчик, електриджия и т.н., които вземат ужасно много пари (между 40 и 60$ на час). Правени са сметки и излиза ужасно скъпо.
--- За една църква те не са нужни. Нужен е само лицензиран надзирател на строежа, който обикновено даже не знае къде е строежа. Има и готови дървени модули, като начало.


Не може изобщо да се прави сравнение с България. Местата, които могат да се закупят за подобен тип сграда са много далече. Та както и да е. По този въпрос се мисли от няколко години и на мен лично това ми изглежда много добро решение и по 100$ на семеиство не е чак толкова страшно. Остава само тези семейства да прочетат тук или там, да се заинтересуват и да дадат тези пари.
--- Е, от мен само щуротии. Вие разсъждавайте по-реално.

bozman
Почти не пише
Почти не пише

Male
Virgo Horse
Брой мнения : 27
Рождена дата : 14.09.1954
Възраст : 69
Местожителство : Robledo de Chavela, Madrid
Дата на регистрация : 15.11.2009

https://sites.google.com/site/runiyistoriabozman/home

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by Marginal Вто 17 Ное 2009, 18:36

Е, Боцман, не знам, ма не ме кефи да ми чете библията някой друг освен Дядо поп.
Той е учил бая за тва и ако земе да ми я чете някой друг, няма да стъпя там.
Така или иначе мръсните феминистки сичко са скапали тука, тва е може би единственото което още не са успели да скапят (не че им липсва желание де).
Иначе, за строеж на нова църква (а и на квато и да било друга сграда), не стаа без лицензирани електротехници, водопроводчици и прочее, поне не тука за където говориме, а те зимат ужасно много пари и работят само когато им се работи, през останалото време им плащаш за нещо друго, не и за тва да прокарват кабели, тръби и подобни.
Ние с Баба Ванга не можеме да си го мериме, ма значи ли тва че трябва да стоиме без църква или да ходиме сяка неделя до нейната църква?
А тоя българин който казваш че се е канил, не се е канил, а направо си е искал, ма не са му дали.
Иначе, тя пак може да се ползва публично и да остане на децата му, ма до като не реши жената (или любовницата) на детето му, след тва, никой няма да може да припари до нея (освен евентуално любовника на жена му).
Иначе, не виждам що трябва църквата да е център за хуманитарна помощ, като може да е просто български център за квото и да е (като се изключи проституцията и подобни), па покрай другото, може някой да намаже и от духовното.
Иначе, не знам кво отрича пъвохристиянството, ма второхристиянството си цака църкви и мене (и другите които ги посещават) ме кефи.
Ако иска първохристиянството да си направи скара-бира например и тогава може да отвориме лаф за тяхната скара-бира.
Кой е тоя Кемпински?
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by bozman Вто 17 Ное 2009, 19:54

Ами преди да дойда в Испания беше най-богатия човек на Канада. Българин. В София купи Японския хотел и т.н. Почнал е като строител на къщи - от дърво или нещо друго - нямам представа. Кемпински-Зографски му е фамилията. Повече не знам. Поздрави.

bozman
Почти не пише
Почти не пише

Male
Virgo Horse
Брой мнения : 27
Рождена дата : 14.09.1954
Възраст : 69
Местожителство : Robledo de Chavela, Madrid
Дата на регистрация : 15.11.2009

https://sites.google.com/site/runiyistoriabozman/home

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by Marginal Вто 17 Ное 2009, 21:10

Важи, жена ми преждевременно ме освети за кой стаа въпрос Какво стана вчера в българската църква 177455 ...
Поздрави.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by vanelo Сря 25 Ное 2009, 22:15

Дарители 2009


1. Митрополит Йосиф 1000 U$
2. Кунка Вълкова 520 $
3. Георги Пеев 200 $
4. Георги и Марияна Пееви 420 $
5. Лидия Чучукова 170 $
6. Стефан Стефанов 200 $
7. Пенка Иванова 120 $
8. Нанси Дамянова 100 $
9. Георги Лазаров, Милена Бозукова 120 $
10. Иван Кушлев 220 $
11. Димитрина Кушлева 30 $
12. Ралица Пенчева 80 $
13. Афродита Тимчева 120 $
14. Иванка Пенчева 80 $
15. Недка Пенчева 30 $
16. Любомир Трендафилов, Иванка Терзиева 120 $
17. Веселина Сандрева 1160 $
18. Янко и Красимира Яневи 120 $
19. Зоя Петрушева 10 $
20. д-р Радка Стойкова 1220 $
21. Робърт Робертов 200 $
22. Роберт и Вера Робертови 200 $
23. Нели Михова 370 $
24. Гергана Христова 120 $
25. Павел Павлов 120 $
26. Павел Димитров Павлов 250 $
27. Eglise ortodoxe macedonienne St. Atanasij 200 $
28. Емил Трънкаров 4100 $
29. Емил и Катя Трънкарови 200 $
30. Иван Петров Генов 120 $
31. Михаил Ораков, Татяна Топузлиева 310 $
32. Анна Цветкова 10 $
33. Искра Вакарелийска 40 $
34. Иван Георгиев 120 $
35. Aнонимен 1270 $
36. Виолета Върбанова 50 $
37. Борис Терзиев 120 $
38. Силвия Тодорова, Венцислав Фичев 120 $
39. Жанета Алексиева, Димитър Кръстев 120 $
40. Димитър и Жанет Кръстеви 200 $
41. Жанета Кръстева 100 $
42. Катерина Чернева 120 $
43. Владимир Йорданов, Снежанка Димитрова 100 $
44. Петрунка Медарова 10 $
45. Пролет Начева 100 $
46. Магазин „София” 500 $
47. Султана Георгиева 120 $
48. Петра Георгиева 120 $
49. Весела Бороса 1000 $
50. Марин Късаков 60 $
51. Сенка Асенова 20 $
52. Юлия Бозукова 60 $
53. Боряна и Стефан Прангови 220 $
54. д-р Николай Колев 80 $
55. Людмила Стоянова 40 $
56. Татяна Терзиева 40 $
57. Румен Бахаров 60 $
58. Росица Лефтерова 120 $
59. Калоян и Румяна Дончеви 120 $
60. Пламен и Миглена Кюркчиеви 120 $
61. Евгена Нинова 20 $
62. Валентин Нинов 60 $
63. Евгени Тороманов 120 $
64. Виолета Станчева 120 $
65. Мария Христова 60 $
66. Станка Петкова 200 $
67. Иво Богданов 220 $
68. Елена Еленкова-Митрева 200 $
69. Таня Кадийска 100 $
70. Димитър Балабанов 260 $
71. Еди Пацев 1500 $
72. Снежанка Боярова 200 $
73. Anahid Kutlu 50 $
74. Бойка Йорданова 100 $
75. Даниел Грапилов 100 $
76. Величка Христова 100 $
77. Красимир Кирилов 1320 $
78. Тодор и Керана Стефанови 300 $
79. Милен Миланов 400 $
80. Кристина Стоянова, Иван Геков 1120 $
81. Димитър Петров 50 $
82. Димитрина Георгиева 20 $
83. Петър Божилов 60 $
84. Едуард Язаджиян 1120 $
85. Иван Вангелов 100 $
86. Кирил Николов Киряков 100 $
87. Ваня Радева 20 $
88. Антон Спасов 100 $
89. Анна Кирова 20 $
90. Валентин Савов 100 $
91. Ева Савова 100 $
92. Любомир Хардалов 1040 $
93. Цонко Стоянов 120 $
94. Светла Миачева 60 $
95. Галина Пукова 100 $
96. Таня и Димитър Петкови 620 $
97. Боянка Гюрова 50 $
98. Веселин Василев 300 $
99. Пенка Ангелова Вартигова 120 $
100. Ина и Денислав Аралови 300 $
101. Йордан и Стоилка Цареви 120 $
102. Мая Чакърова 60 $
103. Делка и Илиян Цветкови 200 $
104. Стефка Попова, Лъчезар Везенков 100 $
105. Тодор Дончев, Тинка Симеонова 200 $
106. Кирил и Галина Попови 100 $
107. Стилян Петров 350 $
108. Янка и Борис Шопови 500 $

vanelo
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 718
Дата на регистрация : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Какво стана вчера в българската църква Empty Re: Какво стана вчера в българската църква

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите