Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
В Щатите Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
В Щатите Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
В Щатите Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
В Щатите Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
В Щатите Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
В Щатите Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
В Щатите Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
В Щатите Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
В Щатите Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
В Щатите Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
В Щатите Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
В Щатите Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
paparazzo (7150)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
myhata II (6266)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
stimi (4915)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
7george (3967)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
danielle (2594)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
Вода (2380)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
fluid (2183)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 
kralimarko (1566)
В Щатите Vote_lcapВ Щатите Voting_barВ Щатите Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

В Щатите

3 posters

Go down

В Щатите Empty В Щатите

Писане by 7george Съб 03 Юли 2010, 01:42



Американският президент Барак Обама отново настоя за приемане на нов закон за имигрантите.

Ако бъде приет, законът ще промени живота на 15 до 40 000 незаконно пребиваващи в САЩ българи, коментира "Дойче веле".

Между 11 и 14 милиона души живеят незаконно в САЩ. Това са данните от официалната статистика. Неофициалните цифри са много по-високи, но истината е, че никой не знае точния брой на хората без редовни документи в САЩ. Проблемът е с кризисни мащаби, дължащи се най-вече на тромавата и остаряла имиграционна система. Неговото решаване е блокирано от дълбоки несъгласия между републиканци и демократи в Конгреса, които не могат да намерят общ отговор на въпроса как да изглежда планираната имиграционна реформа.

Какво да очакват българите?

В първата си изцяло посветена на този проблем реч, Барак Обама призова за сътрудничество между двете партии и за по-бързо придвижване на нов закон през Конгреса. Освен последици за сигурността, незаконната имиграция има огромен икономически ефект, каза президентът пред аудитория в Американския университет във Вашингтон: „Милиарди долари данъци се губят всяка година, тъй като на много от незаконните работници им се плаща под масата", предупреди президентът.

При сегашната - по думите на Обама - „разбита" имиграционна система Америка не привлича свежа квалифицирана работна сила. „Даваме визи на студенти от цял свят, за да получат в нашите най-добри университети инженерно, компютърно, научно образование. Но нашите закони не им позволяват да започнат бизнес тук. Вместо да обучаваме предприемчиви хора, които да създават работни места в нашата страна, ние обучаваме конкуренцията", подчертава Обама.

Един от най-тежките проблеми е хуманитарният. Незаконно живеещите често са разделени с години от семействата си, а липсата на редовен статут ги излага на експлоатация и унижения. Сред официалните 11 милиона без документи 8,5 са мексиканци, а сред останалите няколко милиона има и много българи.

Българският икономист Асен Асенов, преподавател в Американския университет, изследва въпроси на социално-икономическата реализация на българите в САЩ. Обърнахме се към него с няколко въпроса за броя на българите без документи в САЩ и за последиците за тях от потенциална реформа на имиграционната система.

„Хиляди са българите, които са с неустроен или с нелегален статут в Съединените Щати. По моя скромна оценка това са между 15 и 40 хиляди души - българи, които са в момента на територията на САЩ. Голяма част от тях са тук вече от 10, 15 а и повече години. Техният проблем е първо, че не могат да бъдат наети легално на работа. Техните деца трудно получават каквато и да било помощ - за колеж например. Достъпът до медицинско обслужване също е ограничен. Така че една реформа по отношение на имигрантите би била нещо много положително за хилядите българи, живеещи нелегално в САЩ", казва Асен Асенов и допълва:



Първата стъпка е направена

„За близките и роднините на тези българи това ще бъде една изключителна новина, защото тези българи най-после ще могат да се върнат в България и да видят своите близки и роднини. Защото принципът на нелегалната имиграция е много прост: веднъж решил да останеш тук, връщането в България е много трудно, ако статутът ти е неуреден, т.е. тези хора са напълно откъснати от близки и роднини в България."

Въпреки натиска, упражняван от правителството на Обама върху Конгреса, реформата едва ли ще се осъществи бързо, предупреждава българският икономист: „Трябва да бъдем много предпазливи в своите очаквания. Това, което Обама изрази като принципно виждане за реформата, е първа стъпка. Предстои дълъг период от месеци, може би години, на действия за реалното осъществяване на тези идеи и прокарването им в реални реформи."


Трябват им роби - няма да е лесно за Обамката...
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by Marginal Съб 03 Юли 2010, 06:55

Обамката ме кефи яко ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by 7george Пон 06 Авг 2012, 21:49

7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by 7george Пон 06 Авг 2012, 22:27

7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by 7george Нед 19 Май 2013, 00:51



Като по филмите...
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by Marginal Нед 19 Май 2013, 11:17

7george написа:

Като по филмите...
Начи, братята се притеснявали, че хората винаги щяли да мислят, че и те имали някаква роля в тва престъпление ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by FenderGaida Пон 20 Май 2013, 21:44

И тука вече се навъждат квили не изроди. Медиите говорят за лоу инкъм комюнитис ., що не кажат гето и че полицията хич не ги ебе кво става там.
Аз три години живях у гетото. Среляха се един път докат си въртях пицата, идваха разпитваха детективи медетктиви заминаваха си се едно е нищо.отбиваха номера само.
Всичките ми приятели бяха наркомани крак хедс. На втората година си смърках кокаин, слагахме малки капачки от дресинг с крак в пицата за специална деливъри. Ония идиоти ни гледаха с бинокли отсреща и чакаха да се появи някой който си струва ареста.

Един ден сичко приключи като един френд реши да ме изпорти на имиграционните дължеше ми пари и реши да не връща 200 кинта.
само си излиязох като пич и никокга не ме видяха отново.Имах фалшиво име и никой не знаеше къв съм. Казвах се Дориан и се представях за румънец.
Тряа да призная че след толкова мноо години имал съм сънища и се събуждам с вкус в устата на кокаин. В Щатите Censur10.

FenderGaida
FenderGaida
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 574
Дата на регистрация : 04.03.2012

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by Marginal Вто 21 Май 2013, 12:11

FenderGaida написа:И тука вече се навъждат квили не изроди. Медиите говорят за лоу инкъм комюнитис ., що не кажат гето и че полицията хич не ги ебе кво става там.
Аз три години живях у гетото. Среляха се един път докат си въртях пицата, идваха разпитваха детективи медетктиви заминаваха си се едно е нищо.отбиваха номера само.
Всичките ми приятели бяха наркомани крак хедс. На втората година си смърках кокаин, слагахме малки капачки от дресинг с крак в пицата за специална деливъри. Ония идиоти ни гледаха с бинокли отсреща и чакаха да се появи някой който си струва ареста.

Един ден сичко приключи като един френд реши да ме изпорти на имиграционните дължеше ми пари и реши да не връща 200 кинта.
само си излиязох като пич и никокга не ме видяха отново.Имах фалшиво име и никой не знаеше къв съм. Казвах се Дориан и се представях за румънец.
Тряа да призная че след толкова мноо години имал съм сънища и се събуждам с вкус в устата на кокаин. В Щатите Censur10.

Забравяш да правиш реклама на наркотици тука ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by FenderGaida Сря 22 Май 2013, 21:56

Marginal написа:
FenderGaida написа:И тука вече се навъждат квили не изроди. Медиите говорят за лоу инкъм комюнитис ., що не кажат гето и че полицията хич не ги ебе кво става там.
Аз три години живях у гетото. Среляха се един път докат си въртях пицата, идваха разпитваха детективи медетктиви заминаваха си се едно е нищо.отбиваха номера само.
Всичките ми приятели бяха наркомани крак хедс. На втората година си смърках кокаин, слагахме малки капачки от дресинг с крак в пицата за специална деливъри. Ония идиоти ни гледаха с бинокли отсреща и чакаха да се появи някой който си струва ареста.

Един ден сичко приключи като един френд реши да ме изпорти на имиграционните дължеше ми пари и реши да не връща 200 кинта.
само си излиязох като пич и никокга не ме видяха отново.Имах фалшиво име и никой не знаеше къв съм. Казвах се Дориан и се представях за румънец.
Тряа да призная че след толкова мноо години имал съм сънища и се събуждам с вкус в устата на кокаин. В Щатите Censur10.

Забравяш да правиш реклама на наркотици тука ...

Абе и ти си един образ. Кви реклами те гонят. Да не те подгони пак няква параноя.
Дрогата е за лузъри. Аз съм пробвал както и съм пил кат разпран в БГ.
Що не забраниш да се говори и за алкохол. Или един да пие твърдо сяка вечер няма проблеми и е по-малко наркоман?

Даже и кафе не пия вече .А онез са извратени наркомани от сякъв тип. Цялата им армия е на хапчета.

Между другото и храната е наркотик. Да мелиш бъргери и да си двеста кила къв та прай.
FenderGaida
FenderGaida
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 574
Дата на регистрация : 04.03.2012

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by Marginal Сря 22 Май 2013, 23:30

Ти изкара сичко наркотик :-).
Ми, забраи ли кво си писал, кокаин, не знам си кво и супер далавера.
Не ме кефи, както искаш го приемай.
Пиене - миене, пак е по далавера от наркотиците, особено от тфърдите такива.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

В Щатите Empty Re: В Щатите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите