Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Jobs в БГ – не си е работа Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
myhata II (6266)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
stimi (4915)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
7george (3967)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
danielle (2594)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
Вода (2380)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
fluid (2183)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Jobs в БГ – не си е работа Vote_lcapJobs в БГ – не си е работа Voting_barJobs в БГ – не си е работа Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Jobs в БГ – не си е работа

4 posters

Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Jobs в БГ – не си е работа

Писане by ?????? Сря 13 Апр 2011, 06:54


Като всеки средностатистически индивид, лишен от благоразумието да удари джакпот или да наследи мним чичо мултимилионер, налага ми се да се трудя. Разбира се, във времена, в които предаваме и срамните си болести онлайн, логично е полето за лов на длъжността-мечта да са сайтовете, предлагащи работа.

Нямам претенции да бъда научно изчерпателна или обективна, но все пак да разгледаме няколко специфики на споменатите уеб кътчета.

Един от феномените там, предизвикващи еуфория в ла минор, са чуждиците. Особено изписани със звучна кирилица. Например:

Търсим „младши спейсмениджър“. Мислиш си, юноша бледен, че обявата има нещо общо с космонавтиката? Да, ама не. Хората просто издирват човек, който да се справи с оползотворяването на свободното пространство.

Респективно следва въпросът: Мила Фирма, как бихте се почувствали, ако получите мотивационно писмо в духа на: „Хелоу. Май нейм е Юлия. Ай уант да работя при вас.“ Леко WTF, a?

Тук е редно да отбележим и зашеметяващите стилистически похвати, примесващи езици, „сленг“ с жаргон, „шейквайки“ ги до безумна тафтология:

„Креативна лайфстайл фирма търси да назначи креативна личност с въображение, която да криейтва и създава ..ъъ.. относно стила на живот“. Нещо в този дух.

Чудесно, направо fucking great. Но ако Вие не сте си направили труда да създадете четивна, информационно коректна и що годе разумно звучаща обява, какъв кадър точно очаквате да се отзове? В случай, че държите на западен език – напишете с ЕЙ ТАКИВА БУКВИ в изисквания. Или просто пуснете всичко на английски. Обаче подобни извращения идват в повече. Too much, викам аз.

Специална графа имат обявите с правописни грешки:

Не искам да издребнявам, но да подканваш бъдещия персонал с жизнерадостни изказвания „С свобоНо време, младе и амбициознни хора, ефиктивно заплашане“…шме прощаате, не става.

Да речем сте се преборили с първите впечатления. Идва смисълът, Светата Троица на обявата – изисквания, заплащане, мотивация.

Описание на длъжността: „сътрудник в рекламен отдел“ = амбулантен търговец (за хигиенистки, технически сътрудници и други отдавна се знае). Евфемизмите наистина придават красота на живота ни. Когато се цаниш за работна ръка обаче, не е лошо да знаеш за какво точно отиваш. Перачка, чистачка, танцувачка и певачка? Това е друга трудова характеристика.

Всъщност проблемът е много по-дълбок и изисква особено внимание. Ясно е, че в България всеки те наема като „момче за всичко“. Но поне малко прах да си похвърляме в очите, да стъпим на юридическа основа и да не си губим времето и нервите…поне в началото.

На ред са парите. Какво ще кажете за заплащане от 0 до 1000 лв на ден? На ден, разбирате ли. По бързи аритметични сметки оптималният вариант е да работиш за 20 хиляди месечно. Уау. От друга страна – можеш да бачкаш за „без пари“. За слава, чест и сините очи на капитализма. Еми, много „Да бъдеш или да не бъдеш“ идва дилемата.

И накрая – мотивация. Вие искате да сте щастливи, обичани, успели, да имате командировки в Маями, след година да сте президент? Друсайте гъби! Опс. Не. Просто станете чистач в нашата фирма и ние ви обещаваме всичко това. Ммммм. Откакто 10 годишните не си търсят бачкане, не знам при кой вървят подобни петмези.

Желаем да назначим човек с три висши, 6 години стаж и под двадесет и три годишна възраст? - МЕНСА Ви зове.

Ние сме голяма фирма, пазим конфендинциална тайна коя точно, имаме ХХХ опит на пазара, но Вие ни предложете чисто нова маркетинг стратегия? - Разгледахте ли изобщо документите, с които съм кандидатствала?

Търсим PR. Предимства: да борави с бормашина – Те това си беше в златен архив.

Изпратете ни снимка по бански, захапали шпек. За рекламно лице, счетоводител или техник.

Не, не. Всяка жаба да си знае вола.

Вижте, аз нямам големи изисквания към работното си място. Достатъчно е да не ме дразнят груби прояви, да знам защо съм там и да съществува взаимно разбиране. И както не лъжа в биографията си, проверявам я по няколко пъти, очаквам подобно отношение. Понеже мога да си позволя да изпростявам, да се глезя и държа свойски в други онлайн дебри. Професионално ориентираните сайтове не са сред тях. Защото който търси – намира. Когато не знае точно как да търси – няма повод да се говори за „липсата на кадри в България“.

??????
Гост


Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by ?????? Сря 13 Апр 2011, 07:28

Много си образована, скромна и работлива, Снежке. И некфи предразсъдъци те мъчат... Според мен ти нямаш никъф шанс в БГ-то! Смайли с българското

??????
Гост


Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by 7george Сря 13 Апр 2011, 22:39

Изпратете ни снимка по бански, захапали шпек. За рекламно лице, счетоводител или техник.
Голямкеф lol! Смях Гот

E така се почва резюмето там! Скромните и анонимните, просто нямате шанс..
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by BruceW Пон 11 Юли 2011, 22:58

Jobs в БГ – не си е работа Orig_374112_bg
Спасители се търсят. Rolling Eyes Дали шъ ме земат, уж гледат филми..

BruceW
Гост


Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by ???????? Вто 12 Юли 2011, 19:06

7Григории пак е прекалил със самогона!
Бърка анонимните със скромните!
Ние сме само анонимни тука!
Голямкеф

????????
Гост


Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by Вода Пет 15 Юли 2011, 00:22

Ми аз отдаван питах Батето, нали е работодател, за една приятелка, която не може да си намери, защото е на 50 години. Там искат с много "опит" и до 25 години. Намери си работа много трудно, но да не ви казвам с каква заплата, че Батето веднага ще каже, че може да си направи 8 гювеча за 4 души с тези пари.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by ????? Съб 16 Юли 2011, 15:02

Аз винаги давам за пример онази 43 годишна програмистка в Германия, на която и предложиха работа - в публичен дом и не с компютри, а тя отказа и и спряха помоща за безработни и тогава беше ега ти шоуто.Тя май ги осъди все пак, щото не е по спецялноста й.
"Маман" даде интервю, че тя плаща данъци и най-различни осигуровки плаща за работничките си и включително плаща 100% разкрасителна хирургия и пенсьонен фонд и кво ли още не, а и малко са професиите, дето можеш да си работиш в къщи и да не ставаш от леглото даже, а работещите при нея плащат данъци и и въобще туй си е една съвсем нормална високоплатена и престижна работа.А възраста изобщо не била проблем, а квалификацията, но имало сума програмисти, който искали да си говорят за професьонални проблеми.Перверзници ша знаеш всекакви.
Голямкеф

?????
Гост


Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by Вода Съб 16 Юли 2011, 17:44

Проблемът е, че приятелка ми е в България, а не в Германия и няма кой да я осигури на подобна длъжност и възрастта и за подобна позиция не върви изобщо в България, така че ако имаш други предложения....
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by ????? Съб 16 Юли 2011, 18:38

Аз разглеждам проблема чисто теоритично, а ти търсиш работа за приятелката си.
Моите приятели нямат таквиз проблеми.
Радостен

?????
Гост


Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by Вода Пон 18 Юли 2011, 18:48

Надявам се скоро и моята приятелка да няма такива проблеми...Но в момента безработицата или ниско платената работа в България са факт и засягат най-вече хора около 50-те, които по една или друга причина са си загубили работата. Радвай се, че приятелите ти нямат такива проблеми, защото никога нищо не се знае.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by myhata II Пон 18 Юли 2011, 20:34

Мани ,мани ф Канада са най убавите работи,само дето ф Бгто,никой от бялото население не ще и да чуе за просташките работи Голямкеф :) :) Голямкеф
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by ????? Пон 18 Юли 2011, 22:54

Радвам се, естествено. Аз изобщо гледам да се радвам.
Радвам се, примерно, на мухата, как се оправя със сложни за други проблеми в Канада, която познава като миндерчето и маслените радиатори и България, която познава още по-добре.
Изобщо специалисти, кат Мухича, ги разбират тез неща.То те всичко им е ясно.А от къде? Мистерия.
lol!

?????
Гост


Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by Marginal Пон 18 Юли 2011, 23:43

Jobs в БГ – не си е работа 292384
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by 7balls Чет 21 Юли 2011, 10:37

Мани ,мани ф Канада са най убавите работи,само дето ф Бгто,никой от бялото население не ще и да чуе за просташките работи

Кво да правиш, ние с тебе като сме от по-тъмнокожите, ни е писано да се гърчим тъдява из бялата замръзнала пустош... :-)

7balls
Гост


Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by Marginal Чет 21 Юли 2011, 10:57

Мани и аз съм един черен, дебел, гнусен, болен, скапан, гърбаф § т.н.
Ако не беше Канада да ни земе, къде щехме да можеме да живуркаме?
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by myhata II Нед 24 Юли 2011, 19:58

Кодер написа:Радвам се, естествено. Аз изобщо гледам да се радвам.
Радвам се, примерно, на мухата, как се оправя със сложни за други проблеми в Канада, която познава като миндерчето и маслените радиатори и България, която познава още по-добре.
Изобщо специалисти, кат Мухича, ги разбират тез неща.То те всичко им е ясно.А от къде? Мистерия.
lol!

Много ги усещат нещата майна Голямкеф :)
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Jobs в БГ – не си е работа Empty Re: Jobs в БГ – не си е работа

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите