Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
човешка трагедия Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
човешка трагедия Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
човешка трагедия Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
човешка трагедия Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
човешка трагедия Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
човешка трагедия Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
човешка трагедия Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
човешка трагедия Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
човешка трагедия Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
човешка трагедия Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
човешка трагедия Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
човешка трагедия Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
paparazzo (7150)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
myhata II (6266)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
stimi (4915)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
7george (3967)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
danielle (2594)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
Вода (2380)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
fluid (2183)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 
kralimarko (1566)
човешка трагедия Vote_lcapчовешка трагедия Voting_barчовешка трагедия Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

човешка трагедия

4 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

човешка трагедия Empty човешка трагедия

Писане by ???? Сря 15 Юни 2011, 13:12

една от жертвите, който днес е загинала в тежката катастрофа на магистрала тракия, се оказва майка и едното й дете които току-що са пристигнали от канада. другото й дете оцелява и е в шок.


????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ????? Сря 15 Юни 2011, 13:34

Най-младата жертва е момиче на 14 години

Пътувала заедно с баща си и 5-годишното си братче Камен. И двамата оцелели като по чудо. Семейството няма български адрес, живее в Канада.

?????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by gost Сря 15 Юни 2011, 15:50

В клиниката е прието само едно дете на 5 г. - Стамен Рангелов, роден в Монреал (Канада), който обаче е изписан и взет от баща си, пътувал също в автобуса.

Стамен е бил добре физически, но в шок, тъй като в трагедията са загинали майка му и 14-годишната му сестричка

gost
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by Marginal Сря 15 Юни 2011, 18:07

Бог да ги прости ...
Така или иначе, никой не е застрахован срещу такива злополуки.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???????? Сря 15 Юни 2011, 21:56

Помен за мъртвите!
Милост за живите!

????????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???? Чет 16 Юни 2011, 04:11

Милост ли?!
Ръководствата на ДАИ - Бургас и ДАИ - София ще бъдат уволнени в четвъртък, съобщи министърът на транспорта Ивайло Московски по повод жестоката катастрофа на магистрала "Тракия", при която загинаха 8 души. По думите на министъра има значителни пропуски в работата на автомобилната администрация.
Във връзка с трагичния инцидент на магистрала "Тракия" Московски съобщи пред БНТ, че е наредил проверка за пълно разследване на лиценза на фирмата превозвач, техническата изправност на автобуса и фирмата, извършила техническия преглед.
Катастрофата стана около 1 часа в нощта срещу сряда на 126-ия километър от магистрала "Тракия". Автобусът на фирма "Ентуртранс", пътуващ по маршрута София-Бургас, се преобъръща и запалва. Осем души загинаха, като най-малката жертва е 14-годишно момиче. 18 души са ранени.
Катастрофиралият автобус по документи е собственост на фирма „Бургас тур 90", но е отдаден под наем на транспортната компания „Ентуртранс". И двете фирми са собственост на турски граждани.
"Договорът между „Бургас тур 90” и „Ентуртранс” е изтекъл на 1 април тази година. В началото на юни екип на ДАИ е правил проверка, но интересно защо не са установили, че има нов талон на този автобус, който вече не е на името на „Ентуртранс”, а е на „Бургас тур 90”. По никакъв начин не е уведомен ДАИ за смяната на собствеността, респективно те правят проверка, пък не го констатират. Имам сериозни съмнения, че пунктът, който провежда техническите прегледи, извършва фиктивни такива", изтъкна още Московски по БНТ, цитиран от "Фокус".
Материалите от проверката, назначена от транспортния министър, ще бъдат дадени на протояжкаатурата. Московски беше категоричен, че ще има проверки в регионалните дирекции на ДАИ в цялата страна.
"За съжаление обаче отново става въпрос за автобус, който е на 23 години - стар. Така че ние много детайлно ще анализираме дори включително и законовите промени, които по някакъв начин да спрат това, което се случва по пътищата", заяви Московски.
Все още няма окончателна версия за катастрофата. Факт е,че има счупена греда на автобуса и разкъсана гума. Не се изключва версията шофьорът да е заспал. Автобусът, произведен преди 23 години, е минал технически преглед в началото на март.
Превозвачът "Ентуртранс" е известен на автомобилната инспекция, като редовният нередовен, установи БНТ.
"Ние сме я проверявали много пъти фирмата, има много жалби, много актове сме й писали", каза Николай Милушев, директор на ДАИ-Бургас. По думите му най-честите нарушения, за които инспекцията е санкционирала фирмата са за неизпълнение на маршрутните разписания.
"Последният така фрапиращ случай, доколкото си спомням беше скоро - продадени билети на пътниците - автобус няма", спомня си Милушев.
Актовете на инспекторите обаче са обжалвани от „Ентуртранс", съдът ги е отменил и така лицензът на фирмата не може да бъде отнет.
Само преди месец шофьорът на злополучния автобус Светослав Димитров е санкциониран, защото не е почивал според регламента. Сега в катастрофата на АМ "Тракия" смъртта намира неговия колега Иван Чакъров.
"Бяхме много добри приятели, много сме си помагали. Той имаше проблеми, продаде си апартамента. Купи си друг в Меден рудник, кредити трудно обслужваше. Помогнах му да си намери работа, почна там, ама нещо не плащаха както трябва и даже днес имахме среща отново да търся някакъв начин да му помогна", разказа Тодор Иванов, приятел на загиналия Иван Чакъров.
Оказа се, че не само Иван Чакъров е имал проблем с получаването на заплатата си от „Ентуртранс". Бивши шофьори разказаха, че фирмата им дължи много пари.
Собственикът на фирмата превозвач “Ентуртранс” е с криминално минало, бил е арестуван през ноември 2009 г., стана ясно още днес.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???????? Чет 16 Юни 2011, 13:14

оказа се, че бг медиите отново се пообъркаха. починала е само 14 -год. момиче, живеещо от 7 години в монтреал и часове преди това е кацнала на летище софия и е отпътувала с братчето си камен във въпросния автобус; а бащата е бил вв кола, която е пътувала след автобуса и се е опитал да измъкне дъщеря си, която е била много жестоко заклещена. момичето се казва боряна. поклон!

????????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???? Чет 16 Юни 2011, 14:08

България беше разтърсена от историята и на най-младата жертва на зверската катастрофа. 14-годишната Бояна Рангелова живее в Канада. Пристигнала за лятна ваканция у нас часове преди фаталния инцидент.
Бояна Рангелова пътувала към морето, което толкова много обичала. Пристигнала в България само няколко часа по-рано. Заедно с баща си Стоян и 5-годишния си брат Камен. Майка й Мариета трябвало да пристигне след няколко дни, но тръгна вчера, веднага след като научи трагичната новина.

От 7 години момичето тренира в българския плувен клуб в Монреал, където живее със семейството си. Българската общност в града и приятелите на Бояна са в шок от новината.

Пред bTV нейната треньорка в клуба Захарина Димова разказа, че момичето било една от първите плувкини в клуба. Брусът бил най-добрият й стил. Боянка е печелила няколко медала на регионални първенства в Канада. Преди 2 години дори участвала в един от най-старите плувни маратони у нас - Галата Варна.

Още вчера приятелите на Бояна направиха страница във Fейсбук, където изказват своите съболезнования. В памет на момичето днес българският химн звучи в нейното училище. От там са осигурили и психолози, които да разговарят с приятелите й.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???? Чет 16 Юни 2011, 14:10

Семейството живее постоянно в Монреал и за кратко си дошло в България. Заедно с двете деца пътувал само баща им Стоян Рангелов, който се отървал с леки контузии след инцидента. Майката била в Монреал по време на инцидента.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by Marginal Чет 16 Юни 2011, 16:11

Бате, как ше се изходиш по въпроса?
Пак е по гот ф БГ от колкото ф Канада а?
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???????? Чет 16 Юни 2011, 23:38

Когато има проблем с трупове министьра подава оставка, а не тьрси виновни.
Той трябва да си гледа работата, а не да чака проблеми, та да тьрси виновни.
Той е виновен!

А под милост за живите имам предвид оцелелите!
Щото не е приятно за родители да погребват детето си.

????????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by 7george Пет 17 Юни 2011, 01:31

Трагедии стават навсякъде, че и с повече жертви. И с нови автобуси. Ротацията на чиновниците ТАМ няма да промени нищо. Трябва доста по-голям %% от населението да е в пандиза и то задълго. За останалите ще има сигурна работа като пазачи.
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by Marginal Пет 17 Юни 2011, 01:39

Нема стинки нит за пандели, нит за пазачи ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???? Пет 17 Юни 2011, 04:00

by Анонимен Yesterday at 21:38
А под милост за живите имам предвид оцелелите!
Щото не е приятно (?) за родители да погребват детето си.

Е, родителите със сигурност са лишени от милост. Те преживяват най-страшното, което може да се случи на човек! Другите оцелели са преживели шок, който ще остави психична травма за цял живот. И журналистите не се смилиха над родителите и близките на загиналите - за тях явно беше голям професионален успех да заснемат болката им в момента, когато им съобщаваха, че децата и близките им са загинали.
"Милост за живите" означава, че разбираме тези, които са ни причинили болка.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???? Пет 17 Юни 2011, 04:39

by Marginal Yesterday at 23:39

Нема стинки нит за пандели, нит за пазачи ...

Ми аз нямам нерви да гледам модерните клиники за животни в САЩ, както и скъпите спасителни акции на специалната полиция за животни в риск. Това е най-унизително, да виждаш, че ТАМ отношението към кучетата и котките е по-хуманно, отколкото към хората в БГ...
А иначе "стинки" има, но сценарият за България е бил кофти...

????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by Marginal Пет 17 Юни 2011, 06:39

гост написа:by Marginal Yesterday at 23:39

Нема стинки нит за пандели, нит за пазачи ...

Ми аз нямам нерви да гледам модерните клиники за животни в САЩ, както и скъпите спасителни акции на специалната полиция за животни в риск. Това е най-унизително, да виждаш, че ТАМ отношението към кучетата и котките е по-хуманно, отколкото към хората в БГ...
А иначе "стинки" има, но сценарият за България е бил кофти...
Не виждам кфо лошо има да се обслужват качестфено жифотните човешка трагедия 550634 ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???? Пет 17 Юни 2011, 06:45

Няма лошо. И те са божи създания...

????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???????? Пет 17 Юни 2011, 18:40

Чак сега разбрах какво съм искал да кажа!
Благодаря, че ми беше обяснено!

????????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ?-???? Пет 17 Юни 2011, 19:23

гост написа:"Милост за живите" означава, че разбираме тези, които са ни причинили болка.
А,аз не ги разбирам,особено когато няма особена причина за причинената болка.
Не ги мразя, но не им и прощавам, защото не ги и обичам.
За мен прошката е нещо много лично и с човека, на когото я даваш трябва да сте свързани поне положително мисловно...Ако ли не...Кучета го яли! Да се пържи!@@@@
Това е извън контекста на темата.Иначе ...
.............
Бог да ги прости мъртвите!Не е тяхна вината да напуснат тоя свят. Просто злощасно стечение на обстоятелствата.Може да се случи навсякъде и на всеки.Съдба.:(((


?-????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by Marginal Пет 17 Юни 2011, 19:40

Начи, прошката е само за хората??
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ?-???? Пет 17 Юни 2011, 20:23

Знаеш ли сега ще ти разкажа нещо много лично, макар че не го правя често.
Когато бях дете, прекарвах често свободното си време с баба и дядо. Те ме гледаха като писано яйце, защото съм единственото момиче в семейството, ако ме разбираш какво искам да ти кажа. Поколения и поколения само синове и изведнъж хоп дъщеря...Та за тях това беше голяма радост и те не криеха да я показват.
При всичката тая любов обаче веднъж както си бях любознателна се влюбих в птиче. Слушах го с часове как пее. Любувах му се-беше много красиво. Бях разбрала къде му е гнездото и стоях с часове отдолу, под дървото.Когато литнеше се опитвах да го следвам тичайки по земята и т.н. и т.н.
Грешката ми беше, че поисках да го имам обаче.Просто така само да го погаля и пусна...
Нямах си работа да го кажа на дядо и той понеже много ме обичаше каза:"Аз ще го хвана за теб."
Как се хваща птичка обаче-Невъзможно!
Той се опита да я събори и само зашемети, но за жалост я уби.:(((
После аз много съжалявах, защото вината си беше изцяло моя, като резултат на
един непростим каприз. И да я бях молила за прошка обаче нямаше как да ми я даде, защото нормално прошката се дава и взима от мислещи и словестни същества, които са си осъзнали грешката. Поне така е прието да се смята. Оттогава спрях да искам неосъществими неща - порастнах един вид. Стана малко дълго, ама дано да съм ти отговорила на въпроса.

?-????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by Marginal Съб 18 Юни 2011, 01:05

Нищо не си ми отгофорила.
Вината не е била въобще твоя, а на дядо ти.
Той е могъл да заложи капан и да фане птицата ...
Съфсем не е била неосъщестфима мечтата ти.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???? Нед 19 Юни 2011, 04:31

отговор вместо батето да отговаря. маргинал, доволен ли си?


Корупцията убива, а не автобусите, коментира седмичникът "Капитал".

За ужасната трагедия на магистрала "Тракия", която отне живота на осем души, има много ясна причина. Хората умряха не защото гумата се е спукала, защото шофьорът е заспал или защото така им е било писано. Те умряха заради корупцията.Няма нужда от никакви експертизи, за да се види, че системата за контрол на пътническите превози не съществува.

Как иначе да си обясним факта, че фалирал превозвач, който сам е признал огромната си задлъжнялост пред съда, продължава да има действащ лиценз за пътнически превози. И въпреки че всичките му автобуси са били прибрани от кредитори още преди месеци, той е продължил да вози пътници по линията София - Бургас.

Някой от шефовете е решил, че може да се изкарат добри пари, докато съдът протака процедурата по несъстоятелност. Ако законът и наредбите бяха спазени, фирмата трябваше да е с отнет лиценз много отдавна, но някой очевидно си е затворил очите, като е взел рушвет за това.

Единственото правилно противодействие е виновните чиновници да бъдат издирени и осъдени.
Пляскане

????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???????? Нед 19 Юни 2011, 06:31

и още една човешка трагедия
гледайте този филм



Burzynski: Cancer Is Serious Business
://vimeo.com/24821365

????????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by Marginal Нед 19 Юни 2011, 11:39

гост написа:отговор вместо батето да отговаря. маргинал, доволен ли си?


Корупцията убива, а не автобусите, коментира седмичникът "Капитал".

За ужасната трагедия на магистрала "Тракия", която отне живота на осем души, има много ясна причина. Хората умряха не защото гумата се е спукала, защото шофьорът е заспал или защото така им е било писано. Те умряха заради корупцията.Няма нужда от никакви експертизи, за да се види, че системата за контрол на пътническите превози не съществува.

Как иначе да си обясним факта, че фалирал превозвач, който сам е признал огромната си задлъжнялост пред съда, продължава да има действащ лиценз за пътнически превози. И въпреки че всичките му автобуси са били прибрани от кредитори още преди месеци, той е продължил да вози пътници по линията София - Бургас.

Някой от шефовете е решил, че може да се изкарат добри пари, докато съдът протака процедурата по несъстоятелност. Ако законът и наредбите бяха спазени, фирмата трябваше да е с отнет лиценз много отдавна, но някой очевидно си е затворил очите, като е взел рушвет за това.

Единственото правилно противодействие е виновните чиновници да бъдат издирени и осъдени.
човешка трагедия 88480
Не съм доволен.
Искам да чуа поредната небивалица от клавиатурата на Батето ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Re: човешка трагедия

Писане by ???? Нед 19 Юни 2011, 12:43

Момичето е учило в местното училище „Мари дьо Франс”. В четвъртък в знак на памет българският химн ще звучи в училището. От там са осигурили и психолози, които да разговарят с приятелите на Бояна.
Тийнейджърката е тренирала в българския клуб по плуване в колежа „Нотердам”.
„В сряда бяхме заедно, в понеделник тръгнаха за България. Наши приятели ги посрещнаха на летището и ги закараха на автогарата”, сподели за BG VOICE Захарина Димова, треньор на Бояна в плувния клуб в Монтреал

????
Гост


Върнете се в началото Go down

човешка трагедия Empty Ейми Уайнхаус - завинаги на 27

Писане by 7_george Съб 23 Юли 2011, 23:05