Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Въпрос към собственниците на къщи Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
myhata II (6266)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
stimi (4915)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
7george (3967)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
danielle (2594)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
Вода (2380)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
fluid (2183)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Въпрос към собственниците на къщи Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи Voting_barВъпрос към собственниците на къщи Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Въпрос към собственниците на къщи

5 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Mr800Days Вто 30 Юни 2009, 22:14

Днес минах да си събера версиите ,т.е. да си отнеса наема и единия ми квартирант ми каза ,че комшията искал да вика вил де мтрл. да режели клоните на едно дърво в моя двор които са се надвесили над неговия.Дървото е бая голямо ,към 10 метра високо и наистина половината от клоните са в двора на съседите.Причината ,че му създавали опасност от счупване и падане в двора му ,а имал малки деца ,обаче за да ги вика трябвало моето съгласие.Исках да говоря с него ,ама го нямаше,а според квартиранта рязането трябвало да е за моя сметка .Да ама самата операция е доста скъпа,чувал съм ,че може да отнесе и хилка -две.Поразпитах тук таме познати в тоя случай кво става и не получих еднозначен отговор.Един вика ,както и каза квартиранта ,че аз трябва да плащам,друг ,че това е работа на общината фор фри.
Някой знае ли как се процедира в тоя случай,на мен например дървото не ми пречи,ама явно и оня е прав поне фактически щото клоните на моето дърво са в неговия двор,ама аз по описание в нотариалния акт дърво не съм купувал и ми е все тая дали ще го режат ,ако е опасно или не ,ама що трябва да плащам след като дефакто никъде растението не е опоменато като моя собственност.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Вто 30 Юни 2009, 22:44

Batka!
Обади се тук!
4555, rue de Verdun, Suite 102
Verdun (Québec) H4G 1M4
Telephone: 311
Fax: 514 765-7006
http://ville.montreal.qc.ca/portal/page?_pageid=2480,2898807&_dad=portal&_schema=PORTAL

те са най-компетентните как е по закон. На мен ми възстановяват 120 долара на фактура за подрязване на дървета всяка година но тоз дет издава фактурата требва да е бизнес.
Ако си мАж можеш и сам да я свАршиш! Наеми един моторен трион ио действай! според мен нема да ти струва повече от 200 пари. провери локалните бизнеси за некой подразвач на дървета и говори и с него, а нататък както решиш. :-)
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Вто 30 Юни 2009, 22:50

Забравих да кажа, че твоя съсед не е достатъюно компетентен да вика града да реже дървото. Само може да се оплаче че падат клони.Трябва да говори с тебе. Въобще ти си знаеш, че тез неща тук са дълги и сложни. :-) требе да се преговаря!
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Mr800Days Вто 30 Юни 2009, 23:31

анадъмно.той моя квартирант малко не е в час поне според обесненията му.което разбрах от него е ,че съседът е искал да говори с мен за дървото,т.е. аз да си дам разрешението да го режем,че е моя собственност.после ,ако съм съгласен щяла да дойде спец. фирма да го реже ,ма и явно аз не съм го разбрал поне от информацията ти.щото той намеси вил мтл. нещо за плащането ,ма накрая ми каза ,че е мое задължение.подразбирам ,че е искал да ми каже това ,което ти ми казваш,да идват лицензирани резачи,да режат,да плащам и после общината ще осребрява,но преди това трябва да кажа да ,че съм съгласен.това последното относно отношенията ми със съседа.така ли е според теб.
другото е ,че с резачка не става ,дървото е 10-15 метра високо и има 5-6 яки клона за рязане ,които тежат поне 2-3 тона,ако не и по вече,бе дебела работа,истински боабаб.
единственното което ме смущава,ако се съглася на рязане съседът ще организира мероприятието,ма що аз трябва да им платя,да им плати той и да си осребрява парите от общината,на него му пречи,не на мен,аз преди това ще си дам съгласието.не ,че не мога аз да поема плащането,ама понеже съм малко тома неверни после не ми се ще да ходя да гоня михаля.
заради това питах,някой ако е в час.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 00:00

Ако ме питаш кво мисля, щи кажа следното:
Града е отпред!Отзад няма работа! Ако толкоз го стяга чепика съседа да викне някой да му плати и после да ти прати на теб фактурата и да чака ти да му платиш! :-)
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Сря 01 Юли 2009, 00:08

Бате, как стои правния въпрос не мога да ти кажа (въпреки че има бая клони от съседа които ми се мотат над двора), обаче, ако искаш, щи резна клоните за около 500$ Ножици , само ми прати снимка за да се убедя че мога да го направя ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 00:26

Дървото в двора е страшно богатство, ако е на правилното място. Лете като се разлисти не дава на слънцето да пече пряко на къщата, а през зимата, като няма листа слънцето си грее и топли.
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by myhata II Сря 01 Юли 2009, 00:29

Ай стига ве само ти имьш кьщи и дьрвета ,ела да ти подаря една фиданка от голф игрището :) :-)
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Сря 01 Юли 2009, 00:32

troll написа:Дървото в двора е страшно богатство, ако е на правилното място. Лете като се разлисти не дава на слънцето да пече пряко на къщата, а през зимата, като няма листа слънцето си грее и топли.
А, как ли не.
Дървата ф моя двор, са отстрани на покрива ми, така че къщата я пече яко.
А освен тва, от гадните листа, пада няква мазга по колата ми и да не ти казвам ква лайняна става после Драйфане !!!
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by myhata II Сря 01 Юли 2009, 00:33

Marginal написа:
troll написа:Дървото в двора е страшно богатство, ако е на правилното място. Лете като се разлисти не дава на слънцето да пече пряко на къщата, а през зимата, като няма листа слънцето си грее и топли.
А, как ли не.
Дървата ф моя двор, са отстрани на покрива ми, така че къщата я пече яко.
А освен тва, от гадните листа, пада няква мазга по колата ми и да не ти казвам ква лайняна става после Драйфане !!!



Уплашен Ко,МАЗГА ЛИ КАЗА, КАДЕЕЕЕ Шокиран Учуден :-)
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Сря 01 Юли 2009, 00:36

По колата ми, нещо като смола гадна, насякъде, ма най се скива и най пречи по джамовете ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Mr800Days Сря 01 Юли 2009, 00:41

и аз така си мисля като му пречи аз си давам окея да го реже ,щото ми е все тая стига да си плати.на мен не ми пречи и пари за рязане не давам,ама се замислям в/у възможноста недай си боже някой клон да се счупи и да навреди на някого.тогава кво става.дървото наистина е огромно и всеки един от поне 6-7 клона които са надвиснали над двора му са колкото едно нормално дърво.кого ще дърпат за последствията.
май ще трябва да го намеря и да му кажа да реже и да прави квото си иска само ,че щом е по негова инициатива да не ме закача за пари,щото на мен ми е все тая ,ако ще и цялото дърво да реже аз съм пътник.обаче от друга страна си мисля ,че той може да се опъне ,мотивирайки се с нерегламентирано посегателство в/у чужда собственност.
колко по лесно би било в Бг. да му кажеш Бай Петко режи,тука народа е много наплашен и незговорчив ,което само създава допълнителни проблеми и осложнява нещата.
не е биг диъл,ама не ми се занимава и ме дразни,че излишно ме занимават с глупости.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Сря 01 Юли 2009, 00:46

Целото не може да го отреже без разрешението на града.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 00:58

Може,може! Щото е отзад! Само отпред му трябва а разрешение и то ако дънера му е по-дебел от 10 сантиметра! Тука можем всички да се закълнем, че на Батето дънера е по-малък от 10 сантиметра в диаметър и може да си го отреже когато иска. :-)
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 01:02

Ха-ха-ха!
Маргинале, ти си попаднал на липа, ма то е само един месец бе!
Май беше юни.
И аз съм я сърбал таз попара. Нема чистене.
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 01:08

Разбира се дърветата могат да бъдат и вредни!
Ако клоните докосват покрива е доста вероятно да изгние покрива заради влагата. не веднага де! след 10-15 години.
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Mr800Days Сря 01 Юли 2009, 01:12

дървото е отзад и дънерът му в диаметър може и да е метър.дървото е огромно 10 метра и по високо и много разклонено.
казах ,че по принцип ми е все едно даже и цялото да го отрежат щото съм временен собственник на имота и не държа нито на него/дървото/ нито на имота.целта ми е да няма разправии с които някой да ми усложнява живота.истината е ,че почти половината от огромната корона на дървото е в съседа и явно му пречи.мен не ме бърка да я отреже тази половина ,но да не ме занимава мен финансово.финансово до толкова,че той не е в състояние да свърши сам работата ,а заради обема на дървото ще трябва да вика фирма на която да плати.
моите притеснения са да не отиде някъде си да се жалва от моето дърво,че му пречи и по този начин да ми създава изкуственни усложнения на ситуацията ми.
и пак не разбрах разходите по рязането ще бъдат ли платени от общината в тази ситуация,ако той иска щото му пречи ,а аз съм съгласен да режат или аз ще трябва да ги платя.чували ли сте за тази опция общината да се грижи за подобни проблеми,т.е. да плаща ,ако приемем ,че и двете страни са съгласни да се реже.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 01:30

Добре де!
Кво е туй дърво?От какво ще се жалва съседа? Че го е страх да не падне дървото? Ми да ходи на психолози и да пие хапчета. Въпроса е ако дойде специалист може ли да каже, че дървото е опасно? Прогнило ли е?Старо ли е? Падат ли клони? А то и мен ме е страх, че бензина ша стане 3 долъра, ма си трая, значи!
Я спокойно! Дай му телефона си и нек те търси!
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 01:36

И един чисто практически съвет: не показвай , че те тормози заниманието с въпроса щото ще те тормозят още повече докато платиш. Принципа е: мене не ми пука, ма гледам да ти помогна щото съм добър съсед! :-)
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Mr800Days Сря 01 Юли 2009, 01:38

ОК.и аз това решение взех днес.дадох си тел. да ме търси,ако ме намери и се разберем изобщо.само отворих лаф да чуя мнения и хипотези.
твоята ми ми харесва щото е най близка до моята.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 01:40

А наздраве!
И да си жив и здрав и не си трови нервите с тъпотията на хората!
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Mr800Days Сря 01 Юли 2009, 01:47

въпросът е по скоро психологически.усещам затормозяване от страна на квартиранта ми който малко е объркан,а е потенциалният купувач на имота.дал е капаро и след 3 месеца трябва да го плати и да влезе във владение и аз сега все още не мога да схвана каква е играта.
ако нещо се огъне и си промени намеренията гори с 3000 д. ,ама откаже ли се аз горя с 60К и засега нямам друг потенциален куповач.
та допускам да не е някоя врътка,да се навия да срежа дървото и да му дам повод по този начин да оспори предварителния договор който имаме с промяна на обстоятелстевата около покупката на имота ,ако се е разколебал от намеренията си.
знам ли и мен покрай всичките плужеци тук ме е подгонила една шпиономания,ма може и да не съм прав и да са само притеснения.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Сря 01 Юли 2009, 01:59

Ахаа!
Разбирам!
Ма като знаеш туй, можеш да преговаряш докат цъфнат налъмите!
Даже го фкарай и него в преговорите като бъдещ собственик, което нищо не значи. :-)
Обикновено дърветата се подрезват наесен.
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Сря 01 Юли 2009, 09:17

troll написа:Ха-ха-ха!
Маргинале, ти си попаднал на липа, ма то е само един месец бе!
Май беше юни.
И аз съм я сърбал таз попара. Нема чистене.
Един или два не знам, ма не ме кефи.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Сря 01 Юли 2009, 09:22

troll написа:Може,може! Щото е отзад! Само отпред му трябва а разрешение и то ако дънера му е по-дебел от 10 сантиметра! Тука можем всички да се закълнем, че на Батето дънера е по-малък от 10 сантиметра в диаметър и може да си го отреже когато иска. :-)
А не знам.
До колкото знам, единствената причина да можеш да резнеш дърво е, да е болно и пред капалдисване.
Може и да бъркам, ма мисля че не.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Mr800Days Сря 01 Юли 2009, 18:00

марги за рязане на клони дето са се надвесили над двора на съседа става дума,не за рязане на вековно съвсем здраво дърво на което короната му е десеттина метра на окомер.кви дървета те гонят,клони,клони искат да режем.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Чет 02 Юли 2009, 00:08

Ясно, ма Трола обаждаше, че можело да се реже дърво ей така, та за тва обаждах.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Вода Чет 02 Юли 2009, 00:28

Нашия съсед, който си продава имота (ама не можа да го продаде, защото иска много пари), денс дойде да си иска земята, която му е откраднала предишната собственица на нашия имот, т.е. си е разположила 3 реда плочки. Та той като ходил да мери и паднал в езерото, което благодарение на неговите си дървета,от които падат някакви зелени точки и са се надвесили над нашия имот е станало цялото зелено и изглежда като ливадка. Той решил да се разходи по ливадката, но се оказал до колене във водата. Та ето до къде водят понякога клоните, надвесени над чужд двор.
А с твоето дърво и потенциалния купувач работата може да е, че следащия собственик е решил ти да платиш за рязането на клоните, за да не плаща той и да е в комбина с другия съсед. :-)
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Чет 02 Юли 2009, 21:00

Таз материя е много интересна щото иде реч за много пари!
В Канада,Квебек ако някой предишен собственик е направил некаква поразия можеш да го съдиш успешно за нея. Примерно предишната собственица дето е праснала плочките в терена на съседа можеш да я съдиш. Ако си купил през агент на ремакс има една застраховка Транкилите, която е в сила от около 2-3 години, която ти плаща няколко хиляди за адвокат в този случай. Май беха 5 хилки! :-)
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Вода Чет 02 Юли 2009, 22:44

Той и Маргинала вика, че можем да я съдим. Не само, че е навлязла в имота на съседа, ами и че ни е заблудила визуално за големината на имота. На границата на имота ни има знак, но когато купувахме знакът бече затрупан със сняг и беше невъзможно да го търсим, а на снимките се виждаше езерото с плочките и масичка с чадърче на плочките, което си е чиста заблуда. Тя рекламира нещо, което не е нейно. Не че тези около 4 квадратни метра са от значение, аз така и така не ходя там, нито мога да ги използвам, но ако Маргинала реши, ще я съдим. Трябва да питаме агентката или нотариуса.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите