Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
myhata II (6266)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
stimi (4915)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
7george (3967)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
danielle (2594)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
Вода (2380)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
fluid (2183)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_lcapВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Voting_barВъпрос към собственниците на къщи - Page 2 Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Въпрос към собственниците на къщи

5 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Вода Чет 02 Юли 2009, 22:44

Той и Маргинала вика, че можем да я съдим. Не само, че е навлязла в имота на съседа, ами и че ни е заблудила визуално за големината на имота. На границата на имота ни има знак, но когато купувахме знакът бече затрупан със сняг и беше невъзможно да го търсим, а на снимките се виждаше езерото с плочките и масичка с чадърче на плочките, което си е чиста заблуда. Тя рекламира нещо, което не е нейно. Не че тези около 4 квадратни метра са от значение, аз така и така не ходя там, нито мога да ги използвам, но ако Маргинала реши, ще я съдим. Трябва да питаме агентката или нотариуса.

Вода
Писачко
Писачко

Брой мнения : 2380
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Чет 02 Юли 2009, 22:45

Аз мислех да я съдя отдавна за тва, ма не за некфо "транкилите", ми щото като оглеждахме терена преди да го купиме и с тия 2 метра широчина, изглеждаше по-голям и ми се струва като измама да е ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Mr800Days Чет 02 Юли 2009, 22:59

Точно за това иде реч.Опре ли до пари става мама си джейс.
Честно казано изпитвам носталгия по мутренските времена ,щото поне имаше принципи.Казана дума хвърлен камък иначе ядеш дървото.
А не като тукашните разлигавени копеленца дето не знаят на кой свят се намират.
Накратко моята ситуация ,а вие помагайте с акъл.
Имам 3ма квартиранти,едно момче държи бейзмъна ,на втория етаж е едно кебекарско семейство,а на третия един ливанец със семейството си.Преди няколко месеца забих табелата ,че имота се продава и ливанеца предложи да го купи,но под условие бейзмъна и втория етаж да са опразнени ,щото щял да кара майка си и баща си в бейзмъна ,а втория етаж щял да прави на детска градина.
Викам аз ,ОК обаче на 01.10.09 когато им изтича договора,ако си съгласен тогава плащай или дай капаро,за да спра продажбата.
След месец направихме предварителен договор,уточнихме цената и подписахме предварителен договор като ми даде 3000 д. капаро,всичко това при нотариус.Наскоро обаче тоя тип е ходил да плаче в агенцията на агента ми и да се жалва ,как имота закупен преди година и нещо от мен струва с еди колко си хиляди долара по вече в настоящия момент и той трябва да ги плати по силата на подписания предварителен договор.Разликата всъщност не е малка ,почти 20% ,но никой не го е бил по главата да се съгласява,а той ме гони и прие цената която искам.
Та приказката е такава-моят купувач явно се е разкандардисал ,но откаже ли се гори с 3000д.и в момента е тръгнал да търси под вола теле,поне така аз ги разбирам нещата.Захапал е куката на съседа ,който се оплаква от моето дърво и иска да се възползва от ситуацията.
Какво точно,разчита да орежа клоните на дървото за да си намери повод да промени обстоятелствата,т.е. да развали договора защото съм направил промени на имота без неговото съгласие ,макар и дървото да не е описано като моя собственност в нотариалния акт и по този начин да си спаси 3те хиляди долара капаро.Не съм юредически запознат с проблема ,но явно има някой компетентен който да му дава акъл в тази насока и си мисля,че може би има право,щото като го претеглям не е загубеняк.Факта ,че включва и съседа в кампанията разклонено дърво ме кара да си мисля така.
Аз естественно,не мога да гадая как стоят нещата ,но на база собственно разследване съм убеден ,че е точно така както ви представям историята ,но даже и да греша съм длъжен да взема някакво отношение по въпроса за да се предпазя и моето решение е ,че нищо не режа.
Обаче ми остава притеснението ,ако недай си боже нещо лошо се случи в двора на съседа ,например след буря или от натежаване клоните на моето дърво паднат и му причинят материални щети или човешки жертви докъде се разпростира моята отговорност.
Знам ,че въпросът би трябвало да се отнесе към компетентен фактор като адвокат или друго компетентно юредически лице,но го задавам към вас да споделите своето мнение.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Чет 02 Юли 2009, 23:16

Ба ли го.
Аз ако бях, бих се надувал, докато резняка купи къщата, после ако иска, да си направи лодка от дървото ...
Що не звъннеш на тия ???
Те ти препоръчват адвокат по проблема който имаш и след като те са тия които са те препоръчали, плащаш консултацията само 30$.
След тва, ако има нещо, си цакаш по редовните цени Долар , ама за половин час, той щи светне много далавери ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Вода Чет 02 Юли 2009, 23:39

Мисля, че трябва да питаш застраховката си как стои въпросът с дървото или по-точно, ако твоето дърво причини материални щети и те ще ти отговорят на мига, а ти скед като така и така продаваш, хич не трябва да му мислиш за застраховката, ако се окаже, че те покриват всичко и да не пипаш дървото, докато продадеш имота.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Пет 03 Юли 2009, 00:02

Признавам си, честно, че нямаше да пиша по този начин ако поне един из форумите ме познаваше щото съм възпитан различно ама ...
Батка!
Да подходим научно!
Съседа ти нема мотивацията на наемателя ти и бъдещ купувач.
Аз съм за мотането докато дойде време за покупката, а после ще видим.
Ако го продадеш, а парите туриш в кебапчиница в БГ аз се наемам да дойда да ти кажа, че е станала бела и те съдят в Канада. По тоз повод ще изпием много пъти по едно. Впрочем нали фамилията ти се изписва по много и различни начини? :-)
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Пет 03 Юли 2009, 00:05

Марги!
Като си купувал в снега, са ти направили .... снимка,скица на мястото/терена и там е указано, че тез плочки са у съседа и нотариуса по време на покупко-продажбата трябва да се е спрял на това и да го е определил като минорен проблем.Ако това не е така то тез плочки са си у тебе!
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Пет 03 Юли 2009, 00:06

Сетих се!
Казва се локализация!
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Вода Пет 03 Юли 2009, 00:10

Скица на мястото имахме, но от снега не се вижадаха нито плочки, нито нещо друго, а снимките, за които говорим са тези, които собственицата ни изпрати, когато си рекламираше имота, за да го купим. Те са били направени лятото. Тези снимки не са били на изповядване на сделката и освен нас и други, които са се интересували от този имот, никой не ги е виждал. Виждали са ги и брокерите, но никой не е правил сравнения със скицата, нито е мерил мястото в партините сняг. Вдяхме всичко едва когато се стопи снега, т.е. около 3-4 месеца след покупката.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Marginal Пет 03 Юли 2009, 00:11

troll написа:Марги!
Като си купувал в снега, са ти направили .... снимка,скица на мястото/терена и там е указано, че тез плочки са у съседа и нотариуса по време на покупко-продажбата трябва да се е спрял на това и да го е определил като минорен проблем.Ако това не е така то тез плочки са си у тебе!
Не знам, най-гот знаят адвокатите и то тия които се занимават с такива дела.
На мене само че, ми се струва че е измама и тва си е.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by troll Пет 03 Юли 2009, 00:14

На скицата, която е към локализацията пише ли нещо за тез плочки? Какво ви кара да смятате, че тез плочки са ваши?Там казва ли се, че плочките са ваши, но са в мястото на съседа?
troll
troll
Пописва
Пописва

Брой мнения : 314
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Вода Пет 03 Юли 2009, 00:24

На скицата има с чертички оградено място, но както всички знаем тук местата не са оградени и тези чертички се виждат само на скицата. В самата действителност има в ъгъла на мястото ни едно метално, червено, кръгло нещо, което прилича на кранче за вода. Това нещо го открихме тази пролет и като теглихме мислена линия се оказа, че 3 реда от въпросните плочки се намират извън очертанията и преди 2 дни съседа, който си продава неговия имот ни помоли да ги махнем. Това означава, че предишната собственица е завзела и е ползвала част от имота му и на снимките, които ползва, за да си продаде имота ни заблуждава, като представя всички тези плочки за нейни, т.е. цялото място с плочките, защото в крайна сметка плочките са у нас, но натрупани на купчина.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Вода Пет 03 Юли 2009, 00:28

А самата тя като ни показваше снимките и казваше: "Вижте каква красота е това езеро и като си сложа масичката с чадърчето на тези плочки и така релаксирам и тази гледка на река и гора...." И е нормално да си помислим, че тези плочки са част от имота, но не ни е казала, че част от тях се намират в чужд имот. А щом съдеда ни помоли да ги махнем, то това означава, че те са нейни, т.е. наши, но се намират в чужд имот.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Въпрос към собственниците на къщи - Page 2 Empty Re: Въпрос към собственниците на къщи

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите